poniedziałek, 23 lipca 2012

Fachowa literatura


Witajcie,Nadszedł taki dzień, że już wiedza moja jest niewystarczająca. W Internecie można znaleźć naprawdę bardzo dużo danych ale niestety często niezgodnych z prawdą albo sprzecznych ze sobą.
Po zakupieniu półproduktów kosmetycznych, przed zrobieniem kosmetyków zaczęłam mieć pewne obawy związane czy ja sobie krzywdy nie zrobię.
Postanowiłam sięgnąć po fachową literaturę kosmetyczną i aktualnie czytam dwie książki:
Kosmetologia i Farmakologia skóry – Marie-Claude Martini
Surowce kosmetyczne – Sławomira Jurkowska

Jako osoba która nie za chętnie sięga po książki jestem z siebie dumna. Poza tym dowiedziałam się już wielu rzeczy które mnie nurtowały i całkiem nowych które były dla mnie zaskoczeniem. Wyjaśniły się także kosmetyczne skróty ;p których znaczenia wcześniej nie znałam a spotkałam się z nimi przy okazji niektórych artykułów. 
Będę dalej poszerzać moją wiedzę w tym zakresie. 
Niestety jestem już trochę "za stara" na studiowanie kosmetologii (za to moja siostra w tym roku zaczyna taki kierunek) więc sobie nadrabiam czytaniem książek.
Jest to moje zainteresowanie - wiedza na temat dbania o siebie i dążenie do naturalnego piękna - to prawie jak sztuka. Może dlatego więcej u mnie znajdziecie kosmetyków do pielęgnacji aniżeli do ukrywania i maskowania.

Dlatego też nadal poszukuję innych tytułów książek wartych mojej uwagi. Jeżeli znacie jakieś proszę piszczcie w komentarzach.

Ps. Właściciel psiaka się nie znalazł

Pozdrawiam

1 komentarz:

  1. Witam, czy posiada Pani ksiązkę Sławomiry Jurkowskiej, Surowce Kosmetyczne)? Bardzo mi na niej zalezy, niestety nigdzie nie mogę jej dostać, a pdf mnie nie zadowala. Chetnie od Pani odkupię, jesli ją Pani posiada. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

    OdpowiedzUsuń

Chętnie podyskutuję z Wami. Dziękuję za każdy komentarz

ARCHIWUM

SZUKAJ NA BLOGU